Drzwi zewnętrzne

Wybór drzwi zewnętrznych jest ważną decyzją, ponieważ to one odpowiadają za oddzielenie przestrzeni prywatnej od świata publicznego. Dobre konstrukcje powinny zapewniać izolację akustyczną i bezpieczeństwo. Natomiast pod względem stylu, muszą one zostać dopasowane zarówno do danego budynku, jak i do aranżacji wnętrza.

Oferowane przez nas elementy wykonane są z drewna lub metalu, co zapewnia im solidność oraz odporność na różnorodne uszkodzenia, spowodowane warunkami atmosferycznymi. Zachęcamy do odwiedzenia Warszawy i dokonania opłacalnej inwestycji w materiały najwyższej jakości oraz ich unikalną stylistykę.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Jednym z kluczowych elementów konstrukcji całego obiektu mieszkalnego są drzwi zewnętrzne, nie tylko ze względów estetycznych, ale też bezpieczeństwa domowników. Przy ich wyborze i zakupie warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, by wybrać jak najbardziej odpowiedni rodzaj. Nasza firma Sykomat działa na terenie Piaseczna. Co zatem warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych antywłamaniowych i klasycznych?

Najważniejsze cechy dobrych drzwi zewnętrznych

Urządzając mieszkanie czy dom jednorodzinny stawiamy na wysokiej jakości produkty i materiały, bowiem mają one spełniać wszystkie swoje funkcje przez wiele, długich lat. Tak samo jest w przypadku drzwi zewnętrznych do domu, które przede wszystkim powinny zapewnić domownikom bezpieczeństwo. W przypadku drzwi zewnętrznych antywłamaniowych, należy sprawdzić, czy mają one wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty.

Podczas wyboru drzwi zewnętrznych do domu warto pamiętać, że powinny one mieć dobrą izolację akustyczną, dzięki której nie będzie słyszeć rozmów sąsiadów na klatce schodowej czy szumu przejeżdżających samochodów. Izolacja wpływa też na utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. Element stolarki otworowej powinien być też odporny na działanie warunków atmosferycznych, takich jak śnieg, wiatr czy deszcz. Ostatnią ważną kwestią są względy estetyczne. Obecnie producenci co sezon niemal prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych modeli antywłamaniowych drzwi zewnętrznych do domu. Każdy klient ma odmienny gust, dlatego należy wybrać takie, które prezentują się atrakcyjnie i będą spójnym elementem z mieszkaniem czy domem jednorodzinnym. Z pewnością wiele osób zwróci uwagę też na rodzaj i wygląd klamki czy wizjera.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Wspomniany element stolarki otworowej można podzielić ze względu na rodzaj zastosowanego materiału. Obecnie na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne do domu aluminiowe, stalowe, z tworzywa sztucznego, drewna czy włókna szklanego. Niemal wszystkie charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpowiednią izolacją termiczną.

Podczas wyboru antywłamaniowych elementów stolarki otworowej kluczowy jest też rozmiar, który niejako ustalony jest odgórnie. Minimalne wymiary światła przejścia są wyszczególnione w przepisach budowlanych.

Zastosowanie się do parametrów, które zazwyczaj wynoszą 90x200 cm umożliwią bezproblemowe użytkowanie, które będzie związane z przechodzeniem przez próg w pozycji wyprostowanej, a także przenoszeniem mebli czy innych elementów wyposażenia.

Charakterystyka drzwi zewnętrznych antywłamaniowych

Właściciele domów jednorodzinnych niemal w stu procentach wybierają drzwi antywłamaniowe, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to konstrukcja specjalnie wzmocniona, zarówno w systemach mocowania i osadzania w ościeżnicy, jak i w zamkach. Na drzwi antywłamaniowe warto zdecydować się, gdy nasz dom znajduje się na większym osiedlu lub gdy posesja jest oddalona od innych odmów o kilka kilometrów.

Drzwi antywłamaniowe – na jakie się zdecydować?

Na rynku dostępne są drzwi antywłamaniowe różnych klas. Te, które są niższej klasy warto stosować w kamienicach czy apartamentach. W przypadku domów jednorodzinnych, lepiej postawić na wyższą klasę, dzięki czemu drzwi zapewnią ochronę przed włamaniem przy zastosowaniu elektronarzędzi o bardzo dużej mocy. Klasę elementów stolarki otworowej warto przede wszystkim dopasować do poziomu ryzyka włamaniowego.