Drzwi przesuwne i łamane

Coraz więcej osób decyduje się na drzwi przesuwne lub łamane, dlatego w naszym asortymencie znajdą Państwo właśnie takie konstrukcje.

Idealnie sprawdzają się one w przypadku chęci oddzielenia dwóch pomieszczeń z zachowaniem wrażenia przestronności. Jedną z większych zalet tych konstrukcji jest też ich nowoczesność, która natychmiastowo zmienia aranżację wnętrza.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zróżnicowane projekty, odpowiadające Państwa oczekiwaniom i wymaganiom. To między innymi systemy naścienne, wewnątrzścienne, czy kasetowo-teleskopowe.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Prace remontowo-wykończeniowe to bezapelacyjnie jedna z przyjemniejszych czynności, która związana jest z urządzaniem własnego mieszkania czy domu jednorodzinnego. Oprócz wyboru mebli, farb ściennych czy dekoracji, należy pamiętać o stolarce. Na rynku od lat dostępne są różne modele drzwi, które można podzielić, biorąc pod uwagę różne kryteria. Jednym z nich jest sposób ich otwierania. Wówczas możemy wyróżnić drzwi przesuwne, rozwierane, harmonijkowe, wahadłowe, a także drzwi wewnętrzne łamane. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czym są drzwi łamane?

Wybierając poszczególne elementy wykończeniowe wnętrz, kierujemy się własnym poczuciem gustu, ale też materiałami, z jakich zostały one wykonane. Warto zwrócić również uwagę na aspekt praktyczny. Nie zawsze trzeba się decydować na standardowe rozwiązanie. Nowoczesne modele dają nam możliwość ogromnego wyboru, dlatego drzwi łamane, będące nietypową propozycją, mogą wydawać się oryginalnym rozwiązaniem. Znajdą je Państwo w naszym sklepie w Warszawie.

Jedną z największych zalet drzwi łamanych jest fakt, iż zajmują one bardzo mało miejsca, w przeciwieństwie do drzwi wewnętrznych przesuwnych czy innych, tradycyjnych skrzydeł otworowych. Prawidłowo zamontowane, zapewniają wygodne i proste otwieranie oraz zamykanie. Drzwi łamane mogą stanowić przegrodę między pokojami lub rozdzielić salon na część kuchenną i wypoczynkową. Ponadto tego typu modelem elementów otworowych nie można trzasnąć, a montaż nie jest skomplikowany.

Gdzie zastosować drzwi łamane?

Ze względu na swoją praktyczną budowę, drzwi łamane sprawdzą się w pomieszczeniach dziennych, a także do nietypowych wnętrz, które charakteryzują się małą powierzchnią, takich jak spiżarnia. Stanowią one także świetną alternatywę do drzwi przesuwnych, które można stosować w szafach wnękowych. Zastosowanie jest bardzo szerokie, bowiem produkt ten sprawdzi się w miejscach, gdzie rozmiar przestrzeni jest ograniczony.

Czym są drzwi przesuwne?

W kawalerkach lub mieszkaniach o ograniczonej powierzchni, liczy się każdy centymetr przestrzeni oraz sposób jej optymalnego wykorzystania. W przypadku stolarki otworowej, najlepszym rozwiązaniem będą zarówno drzwi łamane, jak i drzwi przesuwne. Te drugie, montowane są na szynach, które najczęściej są przymocowywane do ścian lub sufitów. W ten sposób można wygospodarować dodatkowe miejsce i optycznie powiększyć wnętrze. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi przesuwnych, zarówno drewnianych, jak i szklanych.

Mało miejsca w domu? Żaden problem

Stolarka otworowa od zawsze stanowiła jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza. Jej głównym zadaniem jest oddzielenie od siebie konkretnych pomieszczeń, wyznaczając między innymi sferę prywatności dla domowników. W przypadku ograniczonej przestrzeni w domu, sprawdzą się drzwi łamane, jednak coraz większą popularnością cieszą się też drzwi przesuwne. Wymagają bardzo mało miejsca, a atutem jest możliwość otwierania ze względu na kierunek zawiasów. W zależności od wyboru materiału, z którego zostaną one wykonane, mogą przepuszczać więcej lub mniej światła, a także bardziej lub mniej powiększać optycznie wnętrze. O drzwiach przesuwnych można również powiedzieć, że są bardzo ciche, bowiem nie zatrzasną się, ani nie zbiją podczas silniejszego podmuchu wiatru.