Eclisse

Eclisse

ECLISSE kasety do drzwi chowanych to firma, która powstała w 1989 r. Początki działalności sięgają lat sześćdziesiątych, kiedy pierwotnie specjalizowała się sprzedażą metalowych drzwi i okien. Dalszy rozwój firmy możliwy jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu zespołu oraz poszerzaniu oferty handlowej.

Dziś ECLISSE jest rozpoznawalną i uznawaną marką. Ich dzienna produkcja sięga 1300 systemów. Nazwa firmy w dosłownym znaczeniu to zjawisko atmosferyczne, występujące kiedy tarcza cała niebieskiego zostaje zasłonięta przez inne ciało niebieskie. Pochodzenie słowa wywodzi się z greckiego „eclissi”, które oznacza: schować się. Znaczenie słowa świetnie oddaje główną funkcję chowanego systemu drzwiowego.

Hasło przewodnie firmy to: odsłaniamy przestrzeń. Oznacza to, że dążą do poszerzania horyzontów w zakręcie tworzenia nowatorskich produktów i nowych technologii. Dążenie do perfekcji oraz zrewolucjonizowanie rynku drzwi to najważniejsze cele firmy.

ECLISSE stworzyło system, który umożliwia łatwe wyjmowanie szyny, bez demontażu ściany. Pomaga to w sprzątaniu i konserwacji oraz zamontowaniu dodatkowych akcesoriów.

Stalowe profile, z których zbudowane są kasety, mają specjalna konstrukcję z podwójnie tłoczonej blachy ocynkowanej. Ta struktura zapobiega wyginaniu się podczas montowania płyt G/K. Autocentrujący prowadnik dolny montowany jest bezpośrednio do kasety, dzięki czemu unikamy wiercenia w posadzce. Prowadnik umieszczony dokładnie w osi kasety pozwala na sprawną prace drzwi w kasecie bez dotykania konstrukcji. Układ jezdny przechodzi testy na 100 000 cykli, co oddaje około 30 lat użytkowania. Wózki przesuwu z łożyskami kulkowymi gwarantują płynny przesuw drzwi. Firma stworzyła także system, dzięki któremu można przeprowadzić kable elektryczne wewnątrz kasety. Umożliwia to instalowanie nośników światła, puszek elektrycznych oraz włączników. Osadzenie kasety w idealnej pozycji zapewniony jest przez specjalny profil stabilizujący montowany między kieszenią, a noga dojazdową kasety. Jeżeli okaże się, że skrzydło powinno być dłuższe, aby zamaskować szczelinę między podłogą, a w kieszenie kasety wylewska będzie za wysoko, bez swobodnego wsunięcia skrzydła, istnieje możliwość zdemontowania dolnego profilu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.