EkoTeak

EkoTeak

EkoTeak od 2009r. zajmuje się produkcją i dystrybucją kompozytu drewna. Misją firmy jest wdrożenie oraz propagowanie innowacyjnych sposobów w budownictwie jak i architekturze. Łącząc nowoczesną technologię z ekologią firma przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Kompozyt jest najlepszą alternatywą dla drewna budowlanego.

Analiza potrzeb rynku, zwiększenie gamy produktów i usług pozwala firmie EkoTeak zaspokoić potrzeby i oczekiwania Klientów. Każdy Klient może liczyć na optymalne i fachowe rozwiązania. Wszystkie produkty EkoTeak wyprodukowane są w Polsce i dzięki temu łatwiej kontrolować ich jakość oraz tworzyć je na indywidualne zamówienie bez ograniczeń wymiarowych.

Odpowiedzialność społeczna jest dla EkoTeak bardzo ważna, ponieważ  pokazują przez wspieranie akcji zalesiania polskich lasów. Dodatkowo wspierają wiele fundacji i drobnych firm.

Kompozyt drewna EkoTeak swoim wyglądem oraz zapachem przypomina drewno, jednak różni się od niego właściwościami. Drewno o niskiej wartości użytecznej i półprodukty łączymy ze sobą termoplastyczną żywicą. Dzięki temu produkt nie absorbuje wody oraz nie wymaga konserwacji ani impregnacji. Kompozyt jest bardzo wytrzymały na różne warunki atmosferyczne, a po okresie zimowym nie trzeba go odnawiać. Raz zabarwiony utrzymuje kolor wiele lat. Montaż jest prosty, ponieważ produkty mogą łączymy ze sobą za pomocą śrub i wkrętów. Klasyfikacja ogniowa w zakresie reakcji na ogień określa właściwości ogniowe. Kompozytu Drewna EcoTeak jako klasa Bfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN 13501-1+A1:2010). Kompozyt Drewna EcoTeak zaklasyfikowany został jako materiał TRUDNO ZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ.

Kompozyt drewna EkoTeak jest w pełni ekologiczny i podlega utylizacji, odporny na działanie warunków atmosferycznych, ognioodporny, antykorozyjny, wodoodporny, łatwy w montażu. Produkt nie posiada drzazg i spękań, nie pęcznieje i nie butwieje

Nie znaleziono produktów, których szukasz.