Sykomat

Mistrzowie Sprzedaży Akademii Baltic Wood wyłonieni! [ 2012-03-26]

Adam Łukomski z Sykomatu, oraz dwóch przedstawicieli dystrubutorów marki Baltic WoodTM z Będzina i Krakowa okazali się „Najlepszymi z Najlepszych" Mistrzów Sprzedaży Akademii Baltic WoodTM. Celem trójetapowego cyklu szkoleń organizowanego przez firmę Baltic WoodTM dla Autoryzowanych Dystrybutorów marki było merytoryczne przygotowanie, wspieranie i rozwijanie ekspertów z dziedziny podłóg drewnianych.

Akademia Mistrzów Sprzedaży Baltic WoodTM organizowana była po raz pierwszy. W jej ramach odbyły się trzy szkolenia-odsłony, które miały miejsce kolejno w maju, czerwcu i październiku. W ich trakcie uczestnicy zdobywali kompleksową wiedzę na temat etapów powstawania podłogi trójwarstwowej, drewna oraz trendów rynkowych. Dodatkowo, pod okiem licencjonowanego trenera, zapoznawali się z konkretnymi argumentami handlowymi, a także przybliżali sobie tematykę związaną z technikami sprzedaży, zaawansowaną sztuką negocjacji oraz przedstawianiem korzyści. Pozyskiwali także wiedzę z obszaru norm konsumenckich, które prezentował Piotr Pióro ze Związku Rzeczoznawców z zakresu parkieciarstwa i posadzek drewnianych.

- Uważam, że firma wpadła na bardzo dobry pomysł wdrożenia szkoleń skierowanych do sprzedawców, bo kto jak nie właśnie handlowcy są w pierwszym i bezpośrednim kontakcie z klientami - podsumowuje Adam Łukomski z firmy Sykomat, zdobywca I miejsca Akademii Mistrzów. - Tego typu spotkania są potrzebne. Możliwość rozmowy oraz wymiana doświadczeń między dilerami wzbudza delikatną rywalizację, która działała pobudzająco na rynek sprzedaży. Tytuł „Najlepszy z Najlepszych" to bardzo duże wyróżnienie dla mnie, dla mojej pracy, umiejętności sprzedażowych oraz osobistego wkładu, który przekłada się na ilość sprzedanych metrów podłogi oraz rosnące grono zadowolonych klientów.

I Odsłona Akademii Mistrzów Sprzedaży Baltic WoodTM była przeznaczona dla osób, które do tej pory nie miały okazji brać udziału w szkoleniach produktowych organizowanych przez firmę. Podczas dwudniowego szkolenia przebiegającego pod hasłem „Baltic WoodTM = Podłogi DoskonałeTM" uczestnicy zapoznali się z informacjami na temat: Grupy Nowy Styl, technologii, instrukcji montażu, gwarancji.

II Odsłona Akademii była dedykowana osobom, które uczestniczyły w szkoleniach produktowych organizowanych przez firmę w 2010 roku, uzyskując tym samym fundamentalną wiedzę z zakresu jej oferty produktowej. Podczas przebiegających pod hasłem „Ekspert w sprzedaży podłóg Baltic WoodTM" warsztatów, uczestnicy poszerzali posiadane już wiadomości o te na poziomie eksperckim.

W ostatniej z odsłon - Wielkim Finale - wzięli udział „Najlepsi z Najlepszych", a więc sprzedawcy, którzy uzyskali najlepsze wyniki w testach kończących wcześniejsze etapy szkolenia oraz wygenerowali największą sprzedaż produktów marki. Jednocześnie spotkanie było ukoronowaniem całego cyklu oraz nagrodą za konsekwencję, wyniki i wytrwałość.

Kolejna Akademia Mistrzów Sprzedaży Baltic WoodTM już w 2012 r.